انتخاب سازنده جهت مشارکت در ساخت

انتخاب سازنده جهت مشارکت در ساخت

انتخاب سازنده جهت مشارکت در ساخت

انتخاب سازنده جهت مشارکت در ساخت

جهت دریافت وقت مشاوره حضوری و معرفی سازنده از طرف شرکت مهندسی تُکا می توانید با شماره تلفن ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱ در ساعات کاری تماس حاصل فرمایید.

یکی از مهمترین نکات قرارداد مشارکت در ساخت انتخاب یا شیوه ی انتخاب سازنده می باشد .

کمتر هم وطنی را ملاحظه می کنید که هنگامی که در مقابل سوالی قرار بگیرد، که پاسخ آن را نمی داند، از کلمه ” نمی دانم ” استفاده کند.

به جرأت می توانم بگویم اگر تماس های روزانه هوطنان و مالکین عزیز را طی چند سال گذشته بررسی کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که بخش بزرگی از مشکلاتی که برایشان پیش آمده، اعم از مسائل ساخت، زمانبندی پروژه، حق فسخ قرارداد، داوری، درصد مشارکت و… ناشی از اشتباهات ایشان در انتخاب مشاورین جهت معرفی سازنده و انتخاب سازنده بوده است.

جالب است، این هم وطنان چون همه چیز را می دانند تمام حواسش را باید معطوف به حفظ ظاهر و ژستش کنند، زودتر از هر جماعت دیگری فریب می خورند.

متاسفانه گاهی حاضر نیستیم مبلغ کمی هزینه کنیم و با یک وکیل، یک متخصص و یا کارشناس مشارکت در ساخت مشاوره نماییم ولی بعد از وقوع مشکل حاضریم ۱۰۰ ها برابر هزینه کنیم تا اصطلاحا پوزه طرف را به خاک بمالیم.

یعنی اگر از این افراد سوال شود که اگر می توانستید به گذشته برگردید و تغییری در قراردادتان ایجاد کنید، چه میکردید؟پاسخ اکثر این افراد این بود یا که اصلا مشارکت نمی کردیم یا از مشاورین خوب و صادقی جهت انجام امور قراردادی و انتخاب سازنده استفاده می کردیم.

لازم می دانم به علت وفور این تماس ها و اطلاع رسانی به شما عزیزان تعدادی از این سوالات را باهم مرور کنیم تا خدای ناکرده این مسائل برای شما پیش نیاید.

۱-خانمی تماس گرفتند و سوال این بود که، سازنده ملکشان را ساخته ولی در طول پروژه ملک دیگری را بدون اجازه ی ایشان با این ملک تجمیع کرده و متاسفانه داور قرارداد هم خود سازنده است!!! حالا چه کار می شود کرد؟

۲-آقایی حضورا مراجعه کردند، سازنده شان پس از یک سال هنوز جواز نگرفته، در قرارداد هم زمانی برای اخذ جواز و حق فسخ یکطرفه تعیین نشده و پس از مطالعه قرارداد توسط وکیلمان متوجه شدیم که به دلیل عدم رعایت اصول کلی قراردادها، قرارداد قانونی نمی باشد!!! ۳ نفر به عنوان داور در قرارداد تعیین شده یکی از طرف سازنده یکی مالکین و یک نفر هم بنگاه معاملات املاک!!!! دراین موارد باتوجه به تجربه می توان پیش بینی کرد که ۱۰۰% رای داوران به ضرر مالکین خواهد بود.

۳-شخصی با سازنده قرارداد نوشته ولی به دلیل عدم مشاوره با اشخاص متخصص، سازنده وعده ی اخذ ۱۰ طبقه ی مسکونی در یک ملک ۱۲۵۰ متری داده!!! پس از پرداخت بلاعوض، سازنده ملک را از مالکین تحویل گرفته و بدون اخذ جواز اقدام به تخریب ملک نموده است!!! هم اکنون ۳ سال است که ملک تخریب شده و سازنده هم قادر به اخذ ۱۰ طبقه نیست!

۴-مالکی که ملکش مشخصا باغ بود (برج باغ) با سازنده مشارکت می کند تا ۶ طبقه با سطح اشغال ۶۰% ساخته شود، با این شرط که تا طبقه ۵ سهم مالک ۶۰% و از طبقه ۵ به بالا ۳۰% باشد، غافل از این که شهرداری فقط و فقط ۱۰ طبقه مجوز با سطح اشغال ۳۰% (جهت حفظ درختان) به ملک می دهد و متاسفانه در این قرارداد ۲ داور تعیین شده که نمی توانند به اتفاق نظر برسند و سالهاست موضوع حل نشده!

۵-بنگاه معاملات املاک سازنده ای را به مالک معرفی نموده و ملک ایشان بازدید شده، مالک پس از گذشت ۱ سال تازه متوجه شده که ملک بازدید شده متعلق به این شخص نبوده و ایشان فقط پیمانکار اسکلت این ملک بوده اند!!!

۶-سازنده ای بنام که فقط ۵ ملک در حال اتمام در منطقه ی یک تهران دارد با شخصی مشارکت می نماید دریغ از اینکه این سازنده حتی پول کارگرهای خودش را ۳ ماه نداده و نقدینگی ندارد!

۷-مالکین ملکی، خودشان جهت تعیین قدرالسهم و توافق بین همسایگان اقدام نموده اند ولی بعدا متوجه شده اند که مدیر ساختمان هر کسی را با وعده وعیدهای غیر واقعی راضی کرده و سپس سازنده ی آشنای خودش را معرفی نموده است!

و بسیار موارد دیگری که واقعا تعجب مارا بر می انگیزد!
عاجزانه از شما درخواست می کنیم که حتما در خصوص انتخاب سازنده و مشاور وقت بیشتری صرف کنید و از چندین متخصص مشاوره بگیرید.

چه زیبا می گوید برتودلت برشت (( آن کس که حقیقت را نمی داند ابله است ولی آن کس که می داند و آن را پنهان می کند یک جنایت کار است)) و واقعا هر روز در کوچه خیابانهای این شهر چه جنایاتی که رخ نمی دهند!

مشارکت در ساخت جذابیت و سود بالاتری نسبت به فروش یا معاوضه ی ملک دارد و هرچقدر سود یک سرمایه گذاری بالاتر باشد، ریسک های آن نیز بیشتر است.

از شما درخواست می کنم درصورتی که در حال مذاکره با سازنده ای هستید، سازنده ای انتخاب کرده اید یا قصد انتخاب سازنده دارید. با مشاورین ما در شرکت تُکا تماس بگیرید. به شما اطمینان می دهیم که پس از مشاوره با خیال راحت می توانید افراد را مقایسه کنید و فردی مناسب انتخاب کنید.

 

جهت دریافت وقت مشاوره حضوری و معرفی سازنده می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۸۲۶۳۱۸

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 امتیاز, میانگین: 4٫33 5)
Loading...
رسول مدرس شرکت تکا
نویسنده : رسول مدرس

نوشته شده در تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

4 دیدگاه ها

  1. محمدزاده گفت:

    با تشکر از توضیحات خوبتون
    آیا شما جهت معرفی سازنده در منطقه ۳ هم فعالیت دارید؟

  2. علیرضا زهره وند گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید متشکرم از توضیحات کاملتون،بنده ملکی دارم در منطقه ۴ که میخوام با همسایمون تجمیع کنم ،شما سازنده مورد اطمینانی در این منطقه دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.