دستور نقشه شهرداری چیست؟

دستور نقشه شهرداری چیست؟

دستور نقشه شهرداری

دستور نقشه شهرداری

زمانی که مالک یا سازنده ای قصد احداث بنایی را داشته باشد، پس از تشکیل پرونده در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر، اولین گام، اخذ دستور نقشه از شهرداری است. در دستور نقشه شهرداری مشخصات و ابعاد ملک موردنظر بر اساس طرح تفصیلی جامع شهر و آخرین مصوبات شهرسازی توسط سازمان ها و ادارات مربوطه برای احداث بنا تعیین می شود.
اطلاعات متعددی در دستور نقشه شهرداری ارائه می شود. مهم ترین قسمت بخش توضیحات بر و کف است که معمولا در آن مسائلی همچون ابعاد اصلاحی زمین و عرض گذر و از این دست بیان می شود. همچنین پهنه شهرسازی وقوع ملک بر اساس طرح تفصیلی ارائه شده است که مبنایی برای تعیین تعداد طبقات و سطح اشغال مجاز بنای ملک خواهد بود. در عکس های زیر توضیحات هر قسمت دستور نقشه به صورت تصویری نشان داده شده است.

 

 

TKA.DasturNaghshe1

 

 

 

TKA.DasturNaghshe2

 

جهت دریافت وقت مشاوره حضوری می توانید با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۸۲۶۳۱۸

شرکت مهندسی تکا

جهت عضویت در کانال شرکت مهندسی تکا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 ۱۲۳۸۵

6 دیدگاه ها

  1. ناشناس می‌گه:

    آیا دستور نقشه اثبات کننده ی تعداد طبقات مجاز است؟

  2. مازیار می‌گه:

    با سلام آیا پیشروی در دستور نقشه علاوه برتراکم است یعنی پس از تعیین ابعاد با استفاده از تراکم به مساحت ساخت اضافه می شود مثلا برای یک زمین شمالی با تراکم ۶۰ درصد می توان ۲ متر در عمق ۴۰ درصد باقیمانده وجه جنوبی ساختمان پیشروی کردو آیا اگر کنار ساختمان گذر با عرضی باشد که اجازه ۸۰ سانت کنسول به سمت معبر را دهد این هم علاوه بر تراکم است با تشکر

  3. مازیار می‌گه:

    بسیار ممنونم

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.