متوسط زمان صدور مجوزهای ساختمانی

متوسط زمان صدور مجوزهای ساختمانی

متوسط زمان صدور مجوزهای ساختمانی

متوسط زمان صدور مجوزهای ساختمانی

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، متوسط صدور مجوزهای ساختمانی در کشور را ۳۰۰ روز اعلام کرد و افزود: بانک جهانی اعلام کرده که ایران در این زمینه رتبه خوبی ندارد.

پارسال بانک جهانی رتبه ایران در صدور مجوزهای ساختمانی در بین ۱۸۸ کشور جهان را ۱۳۰ اعلام کرده بود.

این مقام مسئول، با بیان اینکه فرآیند صدور مجوز ساخت وساز در ایران بسیار طولانی است، اظهار داشت: باید سرمایه گذاران در کمترین زمان با استفاده از یک پنجره واحد بتوانند مجوز ساخت وساز را در کمترین زمان دریافت کنند.

وی اظهار داشت: هرچند که در آیین نامه جدید مبحث مقررات ملی ساختمان کاغذبازی اداری برای دریافت مجوزهای ساختمانی کمتر شده است اما باید تلاش کنیم به تدریج فرآیند اخذ مجوزهای ساختمانی در کشور کاهش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به تعامل خوب سازمان های نظام مهندسی با ادارات کل راه و شهرسازی استان ها و وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و افزود: باتوجه به انتخابات اخیر سازمان های نظام مهندسی، اکنون تعامل و همکاری سازمان های نظام مهندسی با ذینفعان بسیار بهتر شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ابهام های قانونی در سازمان های نظام مهندسی کمتر و از تعارض منابع نیز در این زمینه بین ذینفعان جلوگیری شده است.

وی گفت: همچنین نهادهای قدرتمند دیگر در سازمان های نظام مهندسی حضور ندارند و این سازمان ها نمایندگان واقعی خود را در اختیار دارند و دخالت شهرداری ها در این سازمان ها کم شده است.

سازمان های نظام مهندسی در کشورهای جهان به عنوان یک نهاد تخصصی فعالیت می کنند و هم اکنون این سازمان ها در مسیر خوبی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اصلاحیه مبحث دوم مقررات ساختمان اظهار داشت: هم اکنون پیش نویس این مبحث در گردهمایی ها و نشست های تخصصی توسط ذینفعان مورد بررسی قرار می گیرد و امیدواریم تا پایان امسال با جمع بندی آن بتوانیم اصلاحیه این مبحث را برای تصویب ارائه دهیم.

منبع خبر: عصر ایران 

 

 

جهت دریافت وقت مشاوره حضوری می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱-۲۲۸۲۶۳۱۸

جهت عضویت در صفحه اینستاگرام تُکا بر روی لینک زیر کلیک نمایید

 

جهت عضویت در کانال شرکت مهندسی تکا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 ۱۲۳۸۵

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
نویسنده : تکا

نوشته شده در تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.