تعیین حکم یا داور در تمامی مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

تعیین حکم یا داور در تمامی مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

لزوم وجود حکم در تمامی مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

لزوم وجود حکم در تمامی مراحل قرارداد مشارکت در ساخت

تعیین حَکَمْ یا داور در قرارداد مشارکت در ساخت بسیار مهم و کلیدی است.  داور در این قراردادها حکم دادگاه را دارد و نظر داور لازم الاجراست، مگر مواردی که خلاف قوانین عمل شده باشد.
اما ما معتقدیم که صرفا تعیین داور نمی تواند از بروز اختلافات و مسائل پیش گیری کند. داور باید در طول مدت پروژه در جریان امور و مسائل بوده و اجازه ندهد کدورت ها و اختلافات طولانی شود.

با یک مثال به تشریح لزوم داوری در طول مدت قرارداد می پردازیم.

 

فرض کنیم در یک مسابقه ی فوتبال، داوری وجود نداشته باشد، یا داوری تعیین شود ولی در ورزشگاه حضور نداشته باشد و توافق شود که در صورت بروز اختلاف، داور تعیین شده نظر بدهد. خوب مشخص است که اولا این پروسه بسیار زمانبر خواهد بود،دوما با توجه به عدم آگاهی داور از حواشی بازی، اتفاقات و شیطنت های طرفین لزوما داور نمی تواند تصمیم صحیح اتخاذ نماید، و معمولا در حق یک طرف اجحاف می شود.

در قرارداد مشارکت در ساخت، معمولا طرفی که از نبود داوری متضرر می شود مالکین هستند. سازندگان به علت تجربه ی کاری در خصوص ساخت، اطلاع از ضوابط شهرداری و پروسه های اداری راحت تر مسائل را به نفع خود تمام می کنند.

از شما درخواست می نماییم تا داوری انتخاب نمایید که در طول پروژه بتوانید بدون هیچ گونه مشکلی به ایشان مراجعه کنید، و کوچکترین مسائل و سوء تفاهمات را نیز رفع نمایید.

 

شرکت مهندسی تکا با بهره گیری از مهندسین و وکلای مجرب این امکان را دارد تا در صورت درخواست شما جهت داوری قراردادهای مشارکت در ساخت اقدام نماید.

درخواست داوری

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری، می توانید با شماره ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱تماس حاصل نمایید.

درخواست مشاوره

1 ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (No Ratings Yet)
Loading...
رسول مدرس شرکت تکا
نویسنده : رسول مدرس

نوشته شده در تاریخ : 2017/09/26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با وارد کردن ایمیل خود می توایند از مطالب جدید سایت ما از طریق ایمیل آگاه شوید.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

شرکت مهندسی تُکا | tka will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.