بستن
instagram tka
دیگر به من نشان نده

مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی منطقه اختیاریه

مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی منطقه اختیاریه

مشارکت در ساخت در منطقه اختیاریه

مشارکت در ساخت در منطقه اختیاریه

شرایط مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی منطقه اختیاریه:

در این مقاله سعی کردیم عرف درصد مشارکت و مبلغ بلاعوض منطقه اختیاریه، پهنه های مسکونی و تجاری، پتانسیل های سرمایه گذاری، مزایا و دسترسی های این منطقه را بررسی کنیم.
محدوده اختیاریه: محله اختیاریه از شمال به اتوبان صدر میرسد و مرز جنوبی اش خیابان دولت و مرز شرقی آن خیابان پاسداران و مرز غربی آن بلوار کاوه میباشد.

تاریخچه اختیاریه: سند شش دانگ این ملک بزرگ در ابتدا به نام محمود خان قائم مقام بوده، وی یک و نیم دانگ از آن را وقف کرده چهار وم نیم دانگ دیگر را به صاحب اختیار فروخت، صاحب اختیار نام این منطقه را به اختیاریه تغییر داد و در آن یک مکتبخانه ساخت و اقدام به آبادانی این منطقه کرد.

پهنه بندی اختیاریه: عمده املاک محله اختیاریه در دسته بندی پهنه ی R122 (5 طبقه با سطح اشغال ۲+۶۰%) در بخش مسکونی و M113 (5 طبقه با سطح اشغال طبقه اول ۸۰% تجاری و طبقات بالا ۵۰% اداری یا مسکونی) در بخش مختلط (تجاری، اداری و مسکونی) واقع در محدوده بر خیابان اختیاریه جنوبی و میدان اختیاریه از خیابان کلاهدوز تا میدان اختیاریه و M116 (5 طبقه با سطح اشغال ۶۰% طبقه اول تجاری و طبقات بالا اداری یا مسکونی )در محدوده بر خیابان دیباجی از پارک ارغوان تا اتوبان صدر قرار دارد.

عرف درصد و بلاعوض مشارکت در ساخت: درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض  برای هر ملک متفاوت است که بنابر توافق طرفین با توجه به هزینه ساخت و جواز،  لیست متریال و مرغوبیت ملک تعیین می شود، اما به طور کلی درصد مشارکت در املاک مسکونی ۶۰ به ۴۰ به نفع مالکین و در بخش های تجاری ۵۰-۵۰ مساوی است، مبلغ بلاعوض به دلیل تغییرات و تفاوت موقعیت قابل پیش بینی نیست اما مبلغی به عنوان بلاعوض به طور کلی در قراردادها در نظر گرفته می شود.

عرف لیست متریال منطقه: عمده املاک اختیاریه با متریال خارجی یا ایرانی درجه یک ساخته می شوند و به ندرت آپارتمان های بیش از ۵ طبقه در این منطقه دیده می شود.

وضعیت موقعیت تجاری: خیابان اختیاریه از منظر تجاری منطقه پر رونقی است و اکثر مغازه های آن در حال فعالیت هستند، ابعاد مغازه های اختیاریه عموماً ۱۰-۳۰ مترمربع است اما در سازه های جدید مغازه هایی با ابعاد بزرگ دیده می شود.

دسترسی محله اختیاریه: محله اختیاریه به دلیل دسترسی مستقیم به اتوبان صدر از شمال، خیابان پاسداران از شرق و بلوار کاوه از غرب موقعیت بسیار مناسبی از لحاظ دسترسی دارد و این مورد از مزایای این منطقه است.

مزایای محله اختیاریه: محله اختیاریه از نظر مسکونی و تجاری به دلیل وجود بازار روز و تجاری های پر رونق محله ای پر تردد است و برای ساخت مسکونی و تجاری مناسب است، دسترسی خوب و امنیت بالا از مزایای محله اختیاریه محسوب می شود.

 

منطقه اختیاریه
منطقه اختیاریه
درخواست مشاوره شرکت مهندسی تُکا
جهت درخواست مشاوره کلیک نمایید.جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری، می توانید با شماره ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام تُکا
برای ملحق شدن به اینستاگرام ما کلیک نمایید.
1 ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (7 امتیاز, میانگین: 4٫43 5)
Loading...
آریا بختیاری نویسنده سایت شرکت تُکا
نویسنده : آریا بختیاری

نوشته شده در تاریخ : 2020/08/11

5 دیدگاه ها

 1. محمدرضا گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون ، من سازنده هستم آیا در اختیاریه ملکی هم جهت مشارکت دارید ؟

 2. سهیل سپید گفت:

  مرسی اطلاعات بسیار مفیدی بود لطفا راجع دیگر محله ها هم توضیح بدید

  • آریا بختیاری گفت:

   ممنون مقاله هایی در رابطه با محله های دیگر هم در حال آماده سازی میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.