بستن
instagram tka
دیگر به من نشان نده

مشارکت در ساخت منطقه یک

مشارکت در ساخت منطقه یک

مشارکت در ساخت منطقه 1

مشارکت در ساخت منطقه ۱

متاسفانه یکی از مشکلات قرارداد های مشارکت در ساخت منطقه یک تهران، تمرکز و علاقه ی شدید مشاورین املاک و سازندگان جهت عقد قرارداد در این منطقه می باشد.
گاها سازندگانی حاضرند با شرایطی قرارداد منعقد کنند که شاید سودی هم نداشته باشند و فقط قصد دارند به قول معروف اسمی درکنند.

البته به خاطر همین موضوع و تعدد مراجعه سازندگان و مشاورین به مالکین این املاک موجب شده که تصمیم گیری در خصوص مشارکت در ساخت سخت و توجه به مفاد قرارداد، ضمانت ها، زمانبندی ها و … از بین برود.

توجه داشته باشید که مسائل حقوقی و فنی در همه حال باید رعایت شود و فرقی ندارد که ملک شما در کدام منطقه قرار گرفته است و مشارکت در ساخت منطقه یک باشد.

درخواست مشاوره شرکت مهندسی تُکا
جهت درخواست مشاوره کلیک کنید.

یکی از مالکین عزیز که در منطقه ی الهیه ملکی داشتند، نزدیک به ۲ سال جهت انتخاب سازنده از میان افراد مشهور تحقیق کردند و پیشنهادات فراوانی از مشاورین املاک و سازندگان بنام دریافت کرده بودند. همچنین از ما در شرکت مهندسی تکا هم درخواست شد تا به ایشان مشاوره ی انتخاب سازنده بدهیم، پس از معرفی و بازدید پروژه های چند سازنده، کارشناسان ما متوجه شدند که این شخص شرایط مشارکتی خارج از عرف در نظر گرفته اند و ما با وجود تشریح استدلالها و انجام محاسبات، موفق به تغییر نظر ایشان نشدیم ولی درخواست نمودیم تا قبل از عقد قرارداد با هر شخصی دیگری، از کارشناس مجموعه مشاوره داشته باشند، که متاسفانه این کار را هم نکردند و شخصا با سه نفر مشارکت نمودند که یکی از آنها از آرشیتکت های بنام تهران می باشد. اما پس از گذشت یک سال مالک متوجه شد که سازندگان در شرایط بحرانی قرار دارند و سرمایه کافی جهت شروع پروژه را هم ندارد. مالک با شرکت تماس گرفتند و درخواست تنظیم جلسه مشاوره با وکیل و کارشناس شرکت ما را داشتند. پس از خواندن قرارداد و با وجود اینکه یک نفر وکیل، قرارداد ایشان را تنظیم نموده بود متوجه شدیم که ایشان حق فسخ قرارداد را ندارند و برای شکایت باید تا پایان مهلت تعیین شده در قرارداد صبر کنند!

 

در این جلسه ایشان به چند مورد از اشتباهاتشان اشاره نمودند که بنظرم ممکن است برای هر شخی پیش بیاید و توجه شمارا به این موارد جلب می کنم:

۱- به علت درخواست های زیاد سازندگان و بنگاه ها و موقعیت خوب ملک،اشاره کردند که به خودشان مغرور شدند.

۲- به خاطر وجود یک آرشیتکت بنام به عنوان یکی از سازندگان، خیلی به قرارداد توجه نکردند و باور نداشتند که ممکن است برای هر شخصی مشکلات مالی بوجود بیاید و درضمن اشاره کردند که گول اسم و طراحی های ایشان را خوردند، در حالی که می توانستند با یک سازنده مشارکت کنند و آرشیتکتی که می پسندد را در قرارداد تعیین نمایند.

۳- با وجود اینکه قرارداد را توسط یک وکیل تنظیم کرده بودند، اشاره کردند که، این شخص تجربه ی کافی در زمینه ی قرارداد مشارکت در ساخت نداشتند وگرنه در کار خودشان بسیار خبره اند.

۴- متاسفانه مبلغی را که بابت بلاعوض دریافت کرده بودند و این هم اشتباه بود.

خواهش ما از شما مالکین عزیز این است که قبل از امضای هر نوع قراردادی از چند نفر کارشناس و وکیل خبره مشاوره بگیرید. پیچیدگی های قرارداد مشارکت در ساخت انقدر زیاد می باشد که ممکن است مواردی یا تناقضاتی در هر قرارداد دیده شود که از دید شما خارج باشد.

 

تنظیم قرارداد پیش فروش شرکت مهندسی تُکا
جهت درخواست مشاوره کلیک کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری، می توانید با شماره ۰۲۱۲۲۸۲۶۳۱۸ تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام تُکا
1 ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 امتیاز, میانگین: 3٫50 5)
Loading...
رسول مدرس شرکت تکا
نویسنده : رسول مدرس

نوشته شده در تاریخ : 2017/11/21

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.