بستن
instagram tka
دیگر به من نشان نده

مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

در این بخش با توجه به ضرورت برنامه ریزی در روند ساخت و ساز در کنار اشاره به مباحثی چون مهلت اتمام عملیات ساختمانی و عوارض سالیانه تطویل(عوارض تاخیر در اتمام عملیات ساختمانی) به مفهوم مهم و قابل بحث مهلت شروع عملیات ساختمانی که معمولا به ظرفیتهای آن توجه چندانی نمی‌گردد اشاره می‌شود. لذا در این مقاله سعی شده است به صورت جامع به بحث مهلت شروع عملیات ساختمانی و مفاهیم مربوط به آن پرداخته شود تا خواننده بتواند به درک صحیحی از مباحث مطروحه برسد.

تعریف:

مهلت شروع عملیات ساختمانی به مهلتی اطلاق می گردد که طی آن عملیات ساختمانی باید شروع شود درغیر اینصورت پروانه ساختمانی صادر شده، باطل است. شروع عملیات ساختمانی در شهرداری تهران تعریف مشخصی دارد که به آن ملاک شروع عملیات ساختمانی گفته می شود.

میزان مهلت شروع عملیات ساختمانی:

مدت زمان مجاز برای شروع عملیات ساختمانی با توجه به نوع پروانه صادر شده متفاوت می باشد. این مقدار تا قبل از بهمن سال ۹۷ برای پروانه ساختمانی صادر شده از نوع یک مرحله ای (توام) ۲ سال و برای پروانه های ساختمانی دو مرحله ای ۱ سال پس از تاریخ صدور آن بوده است(لازم به ذکر است در پروانه های ساختمانی دومرحله ای، پس از صدور پروانه شهرسازی ۱ سال مهلت دریافت پروانه ساختمانی به متقاضی داده می‌شود). اما با توجه به مصوبه جدید شورای شهر مهلت شروع عملیات ساختمانی برای انوع پروانه ها ۱۲ ماه از تاریخ صدور آن می باشد.

اتمام مهلت شروع عملیات ساختمانی:

اگر پروژه ای در مهلت مقرر شده جهت شروع عملیات ساختمانی بر اساس ملاک شروع عملیات ساختمانی آغاز نشده باشد پروانه آن باطل شده و صدور پروانه مجدد در چارچوب ضوابط ملاک عمل روز و با اخذ مابه‌التفاوت عوارض (تفاضل عوارض متعلقه بر اساس محاسبه روز با عوارض پرداخت شده قبلی) امکان پذیر می‌باشد.

سی دی کارگاه آموزشی جامع ضوابط معماری و شهرداری تهران
جهت اطلاع از سرفصل ها و خرید پکیج کلیک نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری، می توانید با شماره ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱تماس حاصل نمایید.

اینستاگرام تُکا
1 ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 5)
Loading...
مرتضی جهری
نویسنده : مرتضی جهری

نوشته شده در تاریخ : 2019/06/04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.