مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

مهلت شروع عملیات ساختمانی

در این بخش با توجه به ضرورت برنامه ریزی در روند ساخت و ساز در کنار اشاره به مباحثی چون مهلت اتمام عملیات ساختمانی و عوارض سالیانه تطویل(عوارض تاخیر در اتمام عملیات ساختمانی) به مفهوم مهم و قابل بحث مهلت شروع عملیات ساختمانی که معمولا به ظرفیتهای آن توجه چندانی نمی‌گردد اشاره می‌شود. لذا در این مقاله سعی شده است به صورت جامع به بحث مهلت شروع عملیات ساختمانی و مفاهیم مربوط به آن پرداخته شود تا خواننده بتواند به درک صحیحی از مباحث مطروحه برسد.

تعریف:

مهلت شروع عملیات ساختمانی به مهلتی اطلاق می گردد که طی آن عملیات ساختمانی باید شروع شود درغیر اینصورت پروانه ساختمانی صادر شده، باطل است. شروع عملیات ساختمانی در شهرداری تهران تعریف مشخصی دارد که به آن ملاک شروع عملیات ساختمانی گفته می شود.

میزان مهلت شروع عملیات ساختمانی:

مدت زمان مجاز برای شروع عملیات ساختمانی با توجه به نوع پروانه صادر شده متفاوت می باشد. این مقدار تا قبل از بهمن سال ۹۷ برای پروانه ساختمانی صادر شده از نوع یک مرحله ای (توام) ۲ سال و برای پروانه های ساختمانی دو مرحله ای ۱ سال پس از تاریخ صدور آن بوده است(لازم به ذکر است در پروانه های ساختمانی دومرحله ای، پس از صدور پروانه شهرسازی ۱ سال مهلت دریافت پروانه ساختمانی به متقاضی داده می‌شود). اما با توجه به مصوبه جدید شورای شهر مهلت شروع عملیات ساختمانی برای انوع پروانه ها ۱۲ ماه از تاریخ صدور آن می باشد.

اتمام مهلت شروع عملیات ساختمانی:

اگر پروژه ای در مهلت مقرر شده جهت شروع عملیات ساختمانی بر اساس ملاک شروع عملیات ساختمانی آغاز نشده باشد پروانه آن باطل شده و صدور پروانه مجدد در چارچوب ضوابط ملاک عمل روز و با اخذ مابه‌التفاوت عوارض (تفاضل عوارض متعلقه بر اساس محاسبه روز با عوارض پرداخت شده قبلی) امکان پذیر می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و زمان برای مشاوره حضوری، می توانید با شماره ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱تماس حاصل نمایید.

1 ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 5)
Loading...
مرتضی جهری
نویسنده : مرتضی جهری

نوشته شده در تاریخ : 2019/06/04

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با وارد کردن ایمیل خود می توایند از مطالب جدید سایت ما از طریق ایمیل آگاه شوید.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

شرکت مهندسی تُکا | tka will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.