تا حالا شده وقتتان در اداره‌ای تلف شود و بعد متوجه شوید دلیلش فقط و فقط این بوده که مسئول مربوطه تایپ ده انگشتی بلد نیست؟ یا در دفترخانه برای تنظیم یک سند رسمی چندین ساعت وقت شما گرفته شده در حالی که متن شما آماده بوده و صرفا باید سریع تایپ می‌شد.

تایپ کردن سریع در دنیای امروز برای برخی مشاغل مثل نان شب می‌ماند. مثلا برنامه‌نویسی که در تایپ کردن ضعیف باشد عملکرد و خروجی ضعیفی هم خواهد داشت.

در این مطلب سعی کردیم اهمیت تایپ ده انگشتی را در تنظیم قراردادها، خصوصا قراردادهای ملکی مثل مشارکت در ساخت، مبایعه نامه، اجاره نامه و موارد دیگر را توضیح دهیم.

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که حوصله مردم زود سر می‌رود. مثلا ببینید در اینستاگرام محتوای شما باید بتوانید ظرف 1 ثانیه مخاطب را جذب کند تا بقیه آن را ببیند و در ضمن تا انتها هم باید جذاب باشد.

در حال حاضر اکثر مشاورین املاک از فرم‌های چاپی قراردادهای ملکی استفاده می کنند و مواردی را هم بصورت دست‌نویس در قراردادها اضافه می‌کنند که همیشه برای خواندن یا تشخیص برخی موارد آن ابهاماتی بین طرفین پیش می‌آید. مخصوصا در تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت که اصلا نمونه چاپی معنا پیدا نمی‌کند، ثبت سریع و دقیق توافقات طرفین در قرارداد لزوم دارد.

ما در شرکت مهندسی تُکا در اکثر موارد جهت تنظیم قرارداد، فایل آن را روی تلویزیون یا ویدئو پروژکتور نمایش می‌دهیم و همان لحظه توسط کارشناس، توافقات طرفین را اصلاح کرده و با سرعت بالا به ایشان ارائه می‌دهیم. در غیر این صورت مذاکرات باید توسط شخصی نوشته شود و توسط شخص دیگری سر فرصت تایپ شده و مثلا بعد از یکی دو روز برای طرفین ارسال شود. 

گاهی اوقات در انعقاد قرارداد لحظه‌ها اهمیت دارد و تعلل در انجام کار باعث می‌شود تا طرفین به دلایل مختلف از انجام کار منصرف شوند یا تغییرات اساسی در قرارداد بدهند. 

در ادامه روش‌ها و ابزارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که با تمرین‌های روزانه ظرف مدت کوتاهی به سرعت مناسب برای تایپ 10 انگشتی برسید و در تنظیم سریع قراردادها نیز از آن استفاده کنید.

اول از باید سرعت تایپ خود را بسنجید. سایت تایپو از بین گزینه‌های موجود برای تست و آموزش تایپ بهترین وب سایت می‌باشد.

اگر سرعت تایپ شما کمتر از 40 کلمه در دقیقه باشد باید حتما روی سرعت تایپ خودتان کار کنید.

 

 این وب سایت دروس طبقه‌بندی شده‌ای برای آموزش تایپ دارد که مرحله به مرحله و بصورت بازی گونه‌ای سرعت کار با کیبورد و تایپ شما را بالا می‌برد. 

چند جلسه اول آموزش تایپ ده انگشتی تایپو رایگان است و بعد از آن باید هزینه ناچیزی بپردازید. همچنین قابلیت مسابقه آنلاین با دیگران را نیز فراهم کرده که جذابیت تایپ را دو چندان نموده است.

البته قابلیت جدید نرم‌افزار تایپ صوتی فارسی که بر روی گوگل داکس بوجود آمده این شرایط را فراهم می‌کنید که افراد با گفتن جملات آن را در نرم‌افزار ورد آنلاین تایپ کنند. دقت این سیستم بسیار بالا بوده ولی متاسفانه نمی‌توان از آن در محیط‌های شلوغی مثل جلسات استفاده کرد.

تست تایپ

شاید باور نکنید ولی حدودا به خاطر سرعت کم تایپ سی درصد قراردادهای مشارکت به تعویق می‌افتد یا گاهی برهم می‌خورد.
برای بالا بردن توانایی و مهارت‌های مشاوره و ساخت کلاس‌های آموزشی تُکا را ببینید.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.