در این مقاله سعی کردیم عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض منطقه هروی پهنه‌های مسکونی و تجاری، پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری، مزایا و دسترسی‌های این منطقه را بررسی کنیم.

محدوده هروی

محله هروی از شمال به اتوبان بابایی، از شرق به اتوبان امام علی، از سمت غرب به اتوبان صیاد شیرازی و از سمت جنوب به اتوبان زین‌الدین (همت) منتهی می‌شود.

تاریخچه محله هروی

 منطقه هروی از تجمیع دو ده مبارک آباد و حسین‌آباد تشکیل شده است، نام هروی بنا بر نام خانواده‌ای که مالکیت بخش زیادی از زمین‌های مبارک‌آباد و حسین‌آباد را بر عهده داشتند و خدماتی در جهت آبادانی این منطقه انجام داده‌اند، گذاشته شده است.

پهنه‌بندی هروی

 در منطقه هروی از انواع پهنه‌ها نمونه‌هایی موجود است، برای مثال در اطراف میدان هروی پهنه  M114 ( طبقه اول ۵۰% تجاری و طبقات بالا ۵۰% مسکونی یا اداری)  به چشم می‌خورد. در محله هروی پهنه تجاری S124 (طبقه اول ۸۰% و ۳ طبقه ۵۰%) بسیار دیده می‌شود.

مناطق مسکونی در هروی عمدتاً پهنه‌های R121 (طبقات مسکونی با سطح اشغال ۶۰%)  و R122 (طبقات مسکونی  با سطح اشغال ۶۰%) هستند.

 پهنه‌های G112 (پارک) و G211 (باغات) در هروی بسیار زیاد است.

عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض

درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض برای هر ملک متفاوت است و باید بنابر انجام توافق بین طرفین تعیین گردد، اما به طور کلی مبلغ بلاعوض از اختلاف آورده  طرفین و درصد مشارکت بنا بر نوع کاربری ملک و عرف منطقه تعیین می‌شود، برای مثال درصد مشارکت املاک مسکونی محله هروی بین ۵۰-۵۰ و ۶۰ به ۴۰ به نفع مالکین متغیر است. در رابطه با املاک پهنه ی M و S به دلیل خاص بودن ملک نمیتوان درصد مشخصی تعیین کرد و نیاز به محاسبه و کارشناسی دارد.

عرف لیست متریال منطقه هروی

در منطقه هروی به دلیل وسعت زیاد و تفاوت قیمت آپارتمان در موقعیت‌های مختلف منطقه متریال ایرانی درجه ۲ در مناطق قیمت پایین‌تر و متریال خارجی یا ایرانی درجه ۱ هم در مناطق با قیمت بالای آپارتمان دیده می‌شود.

وضعیت موقعیت تجاری منطقه هروی

منطقه هروی به دلیل وجود مجتمع‌های تجاری زیاد و دسترسی مناسب به قطب مجتمع های تجاری منطقه تبدیل شده است و از لحاظ تجاری منطقه پر رونقی است.

دسترسی محله هروی

محله هروی در چهار سمت به اتوبان‌های پر تردد تهران منتهی می‌شود و از لحاظ دسترسی می‌توان این محله را در دسته‌بندی بهترین محله‌های تهران قلمداد کرد.

مزایای محله هروی

ترافیک کم و دسترسی عالی و در عین حال مغازه‌ها و مجتمع‌های تجاری پر رونق در کنار فضای سبز بسیار و آب و هوای مناسب و ۳ ایستگاه مترو در این منطقه، محله‌های هروی را به یکی از مناطق مناسب از لحاظ سرمایه‌گذاری مسکونی و تجاری تبدیل کرده است.

تهران-هروی-کد-ملک-بلوک-شرکت-مهندسی-تُکا

 

تهران هروی کد ملک و بلوک شرکت مهندسی تُکا

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.