معمولا سازنده جهت اسکان مالکین در طول مدت پروژه باید مبلغی بصورت قرض الحسنه به مالکین بپردازد. مالکین باید این مبلغ را پس از دریافت آپارتمان‌های نوساز، به سازنده عودت نمایند.

در خصوص قرض الحسنه اسکان به نکات زیر توجه داشته باشید

  1. معمولا مبلغ قرض الحسنه با توجه به نیاز مالکین جهت تامین مسکن در همان منطقه و با حدود متراژ فعلیشان مشخص می­‌شود.
  2. سازنده می‌­تواند به جای پرداخت قرض الحسنه، واحدی که مورد تایید مالکین باشد را در طول مدت ساخت، برای ایشان اجاره نماید. البته این روش سختی‌های خاصی دارد.
  3. باید در قرارداد پیش‌بینی شود که در صورت تاخیر سازنده در ساخت پروژه، زمان بازپرداخت قرض الحسنه نیز به نسبت افزایش می‌یابد.
  4. در مواردی که مالکین اقدام به دریافت بلاعوض می‌نمایند معمولا دیگر قرض الحسنه اسکان دریافت نمی‌کنند.
  5. امکان تبدیل قرض الحسنه به بلاعوض وجود دارد.
  6. سازنده می‌تواند با هماهنگی با مالکین مبلغ قرض الحسنه را چند ماه قبل از تحویل ملک به ایشان پرداخت نماید تا فرصت جابجایی و انتخاب واحد وجود داشته باشد.
  7. معمولا مبلغ قرض الحسنه اسکان جزو آورده سازنده محسوب نمی‌شود مگر تعدد مالکین وجود داشته باشد و مدت و مبلغ آن بالا باشد.
 

لوح فشرده آموزش مشارکت در ساخت
جهت اطلاع از سرفصل‌ها و خرید پکیج کلیک نمایید.

مقالات مشابه

توافقنامه ی همسایگان جهت مشارکت درساخت
۱۰۰ نکتهِ فنی و حقوقی جهت مشارکت در ساخت

هر قرارداد مشارکت در ساخت شرایط و مباحث حقوقی و فنی خود را دارد و هیچ ۲ قراردادی به لحاظ حقوقی و فنی مثل هم نیستند. کپی کردن قراردادهای دیگر برای شما مناسب نخواهد بود. به نمونه قراردادهای موجود در فضای مجازی اعتماد نکنید!

100 نکته فنی و حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت

ویدئو مهم ترین مسائلی که باید در یک قرارداد اجاره رعایت شود.

مهم‌ترین مسائلی که در یک قرارداد اجاره باید رعایت شود. بنگاه می‌تواند به عنوان شهود باشد؟ راه‌های پس گرفتن مبلغ قرض‌الحسنه برای مستاجر اعتراض مستاجر برای تخلیه ملک

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.