Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/tkaeng/public_html/wp-content/plugins/astra-addon/addons/blog-pro/classes/class-astra-ext-blog-pro-images-resizer.php on line 168

وجه التزام در قرارداد مشارکت در ساخت چیست و چه لزومی دارد؟

وجه التزام

در قبال هر تعهدی که در قرارداد مشارکت در ساخت ذکر می‌شود باید وجه التزام یا خسارت ناشی از عدم انجام تعهد و یا حق فسخ برای طرف دیگر وجود داشته باشد. نوشتن هرگونه تعهدی بدون در نظر گرفتن ضمانت اجرایی آن عملا بی معنی است.

توجه کنید که شما در قرارداد مشارکت در ساخت عملا برای خودتان یک قانون خصوصی تنظیم می‌کنید. در این خصوص باید تمامی شرایط قراردادی، استثنائات، شرایط حل اختلاف و ضمانت‌های قراردادی را کاملا دقیق مشخص کنید.

 لطفا دقت داشته باشید که همیشه در قراردادهای مشارکت در ساخت،وجه التزام را در موارد مختلف تعهد طرفین مشخص نمایید. قراردادی که وجه التزام آن مشخص نباشد مورد تایید نیست.

میزان وجه التزام معمولا باید بیشتر از خسارتی باشد که متعهد از عدم انجام تعهد خود به متعهدله وارد می‌آورد.

مثلا اگر قرار بر تحویل آپارتمان نوساز توسط سازنده به مالکین وجه التزام در نظر گرفته می‌شود و اجاره‌ی هر روز واحد آپارتمانی یک میلیون تومان در نظر گرفته شده باشد، وجه التزام باید حدود یک میلیون و صد هزار تومان در نظر گرفته شود.  

در اینستاگرام
ما را دنبال کنید!
call
021-22826318
برای مشاوره و تعیین وقت حضوری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.