در این مقاله سعی داریم در رابطه با شرایط اخذ واحد مسکونی در طبقه همکف اطلاعاتی را در اختیار مخاطبین عزیز قرار دهیم.

بنابر ضوابط شهرسازی و معماری و مفاد طرح تفصیلی احداث واحد مسکونی در طبقه همکف در ساختمان‌های مسکونی، ممنوع می‌باشد. اما مشاهده شده است که در برخی ساختمان‌های مسکونی در طبقه همکف واحد‌هایی با سند و کاربری مسکونی وجود دارد.

شرایط احداث واحد مسکونی در همکف شرکت مهندسی تُکا

شرایط احداث واحد مسکونی در همکف شرکت مهندسی تُکا

ساختن واحدهای مسکونی در طبقه همکف باعث افزایش متراژ مفید می‌شود اما در عین حال ممکن است باعث پایین آمدن قیمت کلی فروش در واحدهای دیگر و کمتر شدن فضای مشاعات در ساختمان گردد و باعث کمتر شدن سهم العرصه ی واحدهای دیگر ساختمان شود، بنابراین قبل از تصمیم به احداث واحد مسکونی در طبقه همکف باید نکات مثبت و منفی این عمل را در کنار هم بسنجیم تا باعث ضرر و زیان و یا اختلافات احتمالی در آینده نشود.

احداث واحد مسکونی در طبقه همکف مستلزم بررسی شرایط حقوقی، اجرایی و محاسباتی و تاییدیه‌های شهرداری می‌باشد و فقط در شرایط خاص و ویژه ای این امکان فراهم می‌شود.


تیم شرکت مهندسی تُکا با داشتن تجربه چندین مورد مشاوره موفق در احداث واحد مسکونی در طبقه همکف و تخصص لازم برای بررسی‌های حقوقی، اجرایی و محاسباتی و گرفتن تاییدیه‌های شهرداری آماده بررسی امکان احداث واحد مسکونی در پروژه‌های مختلف می‌باشد.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.