در سال‌های اخیر و با افزایش تب موفقیت و وجود بیشمار کلاس و کتاب و سمینار موفقیت با نام‌های: موفقیت در 6 دقیقه، بهش فکر کن تا موفق بشی، موفقیت رو فریاد بزن، انتظار میره که همه موفق باشن و پول‌های باد آورده به سمتشون سرازیر بشه.

اما چرا اینطور نیست؟ چرا با وجود این اساتید موفقیت، هنوز جوان‌های کشور نتونستن به ماشین‌ها و خونه‌هایی که تو لیست آرزوهاشون نوشتن برسن، شاید راه رو داریم اشتباه میریم!

در این مقاله با بررسی محتوای مشترک روش‌های موفقیت سریع و در عین حال بررسی روند موفقیت انسان‌های شناخته شده به نتیجه‌گیری کلی درباره استفاده و یا عدم استفاده از روش‌های موفقیت می‌رسیم.

با بررسی محتوای چندین کلاس و سمینار موفقیت به این نتیجه میرسیم که نقطه مشترک و نسخه پیشنهادی اکثر اساتید موفقیت جمله‌ی بهش فکر کن تا موفق بشی هست.

بهش فکر کن تا موفق نشی شرکت مهندسی تُکا

اما آیا ممکنه فقط با فکر کردن به موفقیت برسیم؟

موفقیت حاصل هدف گذاری، تلاش و شکست ها و درس گرفتن از شکست ها و پشتکار در پیگیریه مسیر است، اگر قصد ساخت بیزینس خود را دارید مهمترین بخش در فاز خارج شدن از فکر کردن و شروع به ساختن است چرا که ما نمی‌توانیم چیزی که وجود ندارد را کامل کنیم.

یکی از موانع رسیدن به موفقیت پایدار ترس از شکست است در صورتی که افراد موفقی که شناخته شده هستند بیشترین درس و یادگیری‌ها را مدیون شکست‌های خود هستند، فرمول جادویی برای موفقیت وجود ندارد به جز عبور از شکست‌ها و نترسیدن از آنها و سعی در استفاده از آموخته‌های بدست آمده از شکست ها در طول مسیر.

آینده از آن کسانی است که توانایی ها و قابلیت‌های بیشتری را می‌آموزند و  از این آموزه‌ها در راه خلاقیت استفاده می‌کنند.

بنا بر تجربه روش‌های یادگیری در دانشگاه‌ها و مدارس موثر نبوده و در دنیای امروز بهترین راه یادگیری، درگیر روند انجام موضوع شدن است، زیرا در هنگامی که افراد در جریان انجام یک حرفه قرار می‌گیرند به صورت عملی درگیر جزییاتی میشوند که در کلاس‌های آموزشی و تئوری قابل دستیابی نیست.

چه راهی بهتر از یادگیری موضوعات مختلف در محیط انجام آن حرفه است.

(شرکت مهندسی تُکا در بخش‌های مختلف شرکت از پذیرش کارآموز استقبال می‌کند، برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 22826318-021 بگیرید)

دکتر فیروز نادری، دانشمند ایرانی و مدیر پروژه‌های مریخ نوردی ناسا علت پیشرفت سریع خود در ناسا را آموختن حرفه‌های مختلف با درگیر کار شدن در بخش‌های متنوع ناسا و به کارگیری این آموخته‌ها در تعامل با افراد می‌داند.

بنابراین لازم است که دست از فکر کردن به موفقیت برداریم و روش‌های موفقیت در 6 دقیقه را فراموش کنیم تا با درگیر شدن در حرفه‌ها و بیزنس‌های مختلف و مواجه شدن با شکست بدون ترس از قضاوت و برخورد دیگران روند رسیدن به رشد و موفقیت را طی کنیم.

بیشتر بخوانید

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.