در این مقاله سعی کردیم عرف درصد مشارکت در ساخت، مبلغ بلاعوض و لیست متریال محله دروس را به همراه انواع پهنه بندی این منطقه و مزایای آن بررسی کنیم.

محدوده دروس

محله دروس از سمت شمال به خیابان کلاهدوز و از سمت غرب به محله قلهک و از سمت شرق به خیابان پاسداران و مرز جنوبی آن بلوار شهرزاد است.

تاریخچه دروس

از محله های قدیمی تهران است و علت نام گذاری آن از دو کلمه دره و روس است، به این دلیل که این محل در گذشته دره‌ای بود که روس‌ها در آن جلسه‌ها و مهمانی‌های خود را برگزار می کردند.

پهنه بندی دروس


محله دروس از محله‌های مسکونی شهر تهران است و به همین دلیل عمده املاک این منطقه در پهنه ی R122 (……) قرار دارد، اما در این منطقه پهنه G هم به دلیل وجود باغ و فضای سبز بسیار دیده می‌شود.

عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض

درصد مشارکت و مبلغ بلاعوض برای هر ملک با توجه به شرایط ملک متفاوت است، اما در منطقه دروس به علت بالا بودن قیمت زمین معمولا درصد مشارکت ملک‌های مسکونی به نفع مالکین است و مبلغی به عنوان بلاعوض با توجه به آورده طرفین به مالکین پرداخت می‌شود.

عرف لیست متریال منطقه

محله دروس یکی از محله‌های گران قیمت شهر تهران است و متریال استفاده شده در این منطقه از بهترین مصالح و امکانات قابل استفاده تشکیل شده است.

دسترسی محله دروس

محله دروس از جنوب به اتوبان همت نزدیک است و از شرق به اتوبان صیاد فاصله  نزدیکی دارد و از شمال به اتوبان صدر دسترسی غیر مستقیم دارد، به همین دلیل از دسترسی مطلوبی برخوردار است.

مزایای محله دروس

منطقه دروس به دلیل وجود سفارت خانه‌ها و مکان‌های مهم بین‌المللی از امنیت خوبی برخوردار است و محل آرام و مناسبی برای استفاده مسکونی می‌باشد، در ضمن خیابان بندی منظم و وجود دو قنات فعال از مزایای این محله محسوب می‌شود.

 
کد ملک و بلوک تهران دروس شرکت مهندسی تُکا
کد ملک و بلوک تهران دروس شرکت مهندسی تُکا

 

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.