چالش‌های مشارکت در ساخت

دومین همایش چالش‌های قرارداد مشارکت در ساخت برگزار شد.

گالری همایش چالش‌های مشارکت در ساخت

هیچ دانش و اطلاعاتی بهتر از تجربه نمی تواند درک عمیقی ایجاد کند. 

تصمیم گرفتیم تا برای بالا بردن سطح آگاهی طرفین قراردادهای مشارکت در ساخت نسبت به چالش‌ها و مسائل قراردادی، سالانه همایشی را برگزار نماییم تا مالکین و سازندگان با تشریح داستان و تجربه مشارکت خود، به کاهش اختلافات مسائل مالی، اجتماعی و روانی حاصل از قراردادهای نامناسب کمک کنند.

اولین همایش چالش‌های مشارکت در ساخت در سال 1398 و در آجودانیه برگزار شد.
ویدئوی زیر خلاصه‌ای از صحبت های حاضرین این جلسه می باشد.

این جلسه در سالن اجتماعات یکی از ساختمان‌هایی برگزار شد که شرکت مهندسی تُکا به عنوان تنظیم کننده قرارداد مشارکت، معرف سازنده و آقای مهندس مدرس به عنوان داور قرارداد انجام وظیفه نموده بود.

ویدئوی زیر بخشی از صحبت‌های جناب آقای جوزانی می‌باشد.
ایشان واحدی در ملکی 1200 متری داشتند و در سال 1393 قرارداد مشارکتی منعقد نمودند و تا سال 1400 که این مقاله نوشته شده است پروژه به نتیجه نرسیده است و سازنده متواری می‌باشد. 

 
آقای مهندس مدرس و آقای جوازنی

در ادامه جلسه، با خانم تهرانی به عنوان مالک مصاحبه‌ای داشتیم. ایشان با این که واحدهای نوساز خود را تحویل گرفته بودند ولی انقدر در طول مدت اجرای پروژه سختی کشیده اند که صحبت‌های ایشان بسیار بسیار می‌تواند برای کسانی که برای امضای قرارداد مشارکت در ساخت عجله می کنند مفید باشد. 

 در این مصاحبه ایشان خیلی خوب ترفند های مشاورین املاک برای امضای قرارداد و منحرف کردن افکار سرمایه گذاران را تشریح کردند.

 
آقای مهندس مدرس و خانم تهرانی

مصاحبه بعدی با جناب آقای صامت انجام شد که ملکی در فرمانیه داشتند و به واسطه تجمیع با همسایه که خود سازنده بودند درگیر اختلافات زیادی شدند. که در نهایت علی رغم میل باطنی به دلیل عدم حل و فصل مسائل مجبور به فروش سهم خود به سازنده گردیدند.
توصیه‌های ایشان برای انتخاب مشاور بسیار کاربردی و مفید می باشد. حتما این ویدئو را کامل ببینید.

 
آقای مهندس مدرس و آقای صامت

نفر بعد جناب آقای بختیاری هنوز قرارداد مشارکتی امضا نکرده اند و این امر به دلیل تعدد مالکین و عدم همکاری برخی از ساکنین ساختمان باعث شده تا امتیاز یک یا شاید دو طبقه از ملک از بین بروند و عملا توجیه اقتصادی پروژه برای مشارکت در ساخت زیر سوال برود.

 
آقای مهندس مدرس و آقای بختیاری

نفر آخر جناب آقای مهندس علیخانی بودند که خودشان هم به عنوان سازنده و مالک تجربه داشتند. در قرارداد مشارکت خود، اختلافاتشان را به داوری ارجاع داده بودند و با توجه به مسائل پیش آمده تجربیات خود را در اختیار حضار گذاشتند.
به توجه به اینکه ایشان هر دو طرف قرارداد مشارکت در ساخت را تجربه کرده اند، صحبت‌هایشان جذاب و کاربردی بود.

 
آقای مهندس مدرس و آقای مهندس علیخانی

اگر تمایل دارید در همایش دوم چالش‌های مشارکت در ساخت (از زبان مالکین و سازندگان) شرکت کنید هم اکنون ثبت نام خود را نهایی کنید.

دومین همایش در تاریخ 9 دی برگزار خواهد شد و اطلاعات تکمیلی در لینک زیر وجود دارد.

اگر تمایل دارید به عنوان کسی که تجربه مشارکت در ساخت داشته اید تجارب خود را در اختیار دیگران بگذارید می توانید از طریق فرم زیر ثبت نام نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

اولین همایش چالش‌های قرارداد مشارکت در ساخت شرکت مهندسی تُکا
اولین همایش جالش‌های قرارداد مشارکت درساخت 1398

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.