مشارکت در ساخت یکی از انواع قراردادهای سرمایه گذاری در مسکن است که در قوانین جاری کشور توضیحی در خصوص آن وجود نداشته و صرفا بر اساس نیاز و عرف جامعه شکل گرفته است.
در این قرارداد طرفین به نوعی برای خود یک قانون تدوین می‌کنند و مسئله اصلی مشارکت در ساخت که سبب شده است بسیاری از قراردادها به دعوا ختم شود همین است.
نوشتن این تیپ از قراردادها مستلزم آگاهی کامل نسبت به شرایط قانونی، شهرداری و ساختمانی است. معمولا در این خصوص سازندگان تجربه بیشتری نسبت به مالکین دارند و اکثر مواقع این مالکین هستند که به دلیل عدم آگاهی از شرایط و مفاد قرارداد خسارت می‌بینند.
کلاس صفر تا صد مشارکت در ساخت برای بالا بردن سطح اطلاعات طرفین و خصوصا مالکین بطور مستمر توسط شرکت مهندسی تُکا در حال برگزاری است. اگر در فکر تنظیم قرارداد مشارکت هستید یا قرارداد خود را امضا نموده‌اید، همین حالا در آخرین کلاس مشارکت ما شرکت کنید.ما در شرکت مهندسی تُکا اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش مشارکت در ساخت برای اقشار مختلف مردم نموده‌ایم.

یکی از کلاسهای شرکت مهندسی تکا، مخصوص مالکینی است که قصد دارند جهت عقد قرارداد مشارکت در ساخت اقدام نمایند .

جهت آشنایی کامل با این کلاس ویدئوی زیر را مشاهده کنید

 
 

با شرکت در این کلاس با موضوعات ذیل آشنا خواهید شد

۱-تعریف مشارکت در ساخت ۲-تعیین بلاعوض و قرض الحسنه ۳-آشنایی با تعیین قدرالسم ۴-آشنایی با تعیین درصد مشارکت در ساخت ۵-آشنایی با مقررات طرح تفصیلی شهر تهران، تعداد طبقات و تراکم مجاز ۶-آشنایی با ضوابط تجمیع و تشویقی‌ها ۷-تعیین تقسیم‌نامه ۸-آشنایی با شیوه ی پیش فروش ۹-شیوه‌های انتقال سند ۱۰- آشنایی با تعهدات مالکین و سازندگان ۱۱- تحلیل تخلفات ساخت و اضافه بنا ۱۲-آشنایی با ضمانت‌های اجرایی و جرائم تاخیر و حق فسخ ۱۳- آشنایی با اختیارات داور و نماینده مالکین ۱۴-شرایط فسخ قرارداد ۱۵-آشنایی با شیوه تهیه لیست متریال ۱۶-سوالات فنی، شهرسازی و حقوقی

مشارکت در ساخت چیست؟

 

اگر قصد مشارکت در ساخت دارید حتما این ویدئو را ببینید

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.