در این مقاله سعی کردیم عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض منطقه فرمانیه، انواع پهنه‌های این منطقه و عرف لیست متریال این منطقه را بررسی کنیم.

محدوده فرمانیه

محله فرمانیه ازشرق به خیابان پاسداران منتهی می‌شود و از سمت جنوب به اتوبان صدر می‌رسد و از سمت غرب به محله چیذر و از شمال به محله نیاوران می‌رسد.

تاریخچه فرمانیه

خانواده فرمان فرمایان که از خانواده‌های متمول و بانفوذ دوران قاجار و پهلوی بودند مالکیت این املاک را بر عهده داشتند و شخصی به نام عبدالحسین میرزا فرمانفرما که در زمان قاجار نخست وزیر بودند از سال ۱۲۸۸ مالک این اراضی بود که املاک این منطقه پس از تقسیم بین فرزندان وی به تدریج فروخته شد.

پهنه‌بندی فرمانیه

منطقه فرمانیه از نظر پهنه‌بندی به طور کلی منطقه‌ای مسکونی است و پهنه‌بندی R122 (5 طبقه با %۶۰ سطح اشغال) عمده املاک این منطقه را تشکیل می‌دهد، اما در این میان پهنه‌های G (فضای سبز یا باغات) و پهنه‌های S(تجاری) و M (مختلط) در محدوده ی خیابان دیباجی شمالی دیده می‌شود.

تهران فرمانیه کد ملک و بلوک شرکت مهندسی تُکا

 

تهران فرمانیه کد ملک و بلوک شرکت مهندسی تُکا

عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض فرمانیه

املاک این منطقه از گرانترین املاک تهران و ایران محسوب می‌شود و به همین دلیل درصد مشارکت عمدتا به نفع مالکین است و بنا بر آورده طرفین مبلغ بلاعوض که در منطقه فرمانیه مبلغ کمی نیست، محاسبه خواهد شد.

عرف لیست متریال فرمانیه

لیست متریال در منطقه فرمانیه به دلیل قیمت بالای زمین و آپارتمان همواره از مرغوب‌ترین و بهترین مصالح و امکانات تشکیل شده است، در نتیجه ساختمان‌های فرمانیه معمولا با متریال خارجی درجه یک ساخته می‌شود.

دسترسی محله فرمانیه

محله فرمانیه با دسترسی مستقیم به اتوبان صدر و خیابان پاسداران از دسترسی مطلوبی برخوردار است و نسبت به دیگر محله‌های اعیان‌نشین منطقه ۱ دسترسی بسیار خوبی دارد.

مزایای محله فرمانیه

محله فرمانیه از آب و هوای مناسبی برخوردار است و از محله‌های قدیمی شهر تهران است و برای استفاده مسکونی بسیار دنج و کم سر و صدا است، امنیت بالا به همراه دسترسی مناسب و ساختمان‌هایی با متریال عالی و طراحی زیبا این محله را به یکی از بهترین محله‌های شهر تهران تبدیل کرده است.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.