مثال 1 محاسبه آنلاین عوارض

ملک به متراژ ۷۲۳٫۹۱  مترمربع در پهنه R122 طبق جدول ریز پهنه بندی طرح تفصیلی تهران دارای پنج طبقه با سطح اشغال ۶۰ درصد روی همکف است. همچنین مساحت ملک پس از اصلاحی برابر ۵۱۸٫۴۸ متر مربع می‌باشد.  برای بدست آوردن مبلغ فیش عوارض این پلاک نیاز به متراژ مفید و غیر مفید و تعداد پارکینگ موردنظر داریم که در جدول تایتل زیر آورده شده است:

نحوه محاسبه سطح اشغال و تراکم مجاز متراژ مسکونی و میزان کنسول قابل احداث در مقالات مجزا مفصل در سایت توضیح داده شده است.

جدول تایتل - شرکت تُکا
جدول تایتل – شرکت تُکا

حال با انتخاب دکمه محاسبه عوارض از صفحه نخست وب سایت تکا به آدرس https://www.tka-eng.com و پس از آن ثبت نام در سایت، وارد صفحه کارتابل شخصی خود شده و با انتخاب دکمه “محاسبه عوارض جدید” به صفحه ورود اطلاعات رفته و طبق مراحل ذیل آن‌ها را وارد کنیم. ثبت نام در بخش محاسبه عوارض بسیار آسان بوده و تنها با وارد کردن شماره تماس خود رمز عبور را از طریق پیامک دریافت می‌کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره حضوری، می‌توانید با شماره ۲۲۸۲۶۳۱۸-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

صفحه اول- شرکت تُکا

در ابتدا پس از انتخاب منطقه شهرداری بلوک دارایی مورد نظر را انتخاب نمایید. با کلیک روی هر تصاویر می‌توانید تصویر بزرگتر را رویت فرمایید و سپس روی گزینه انتخاب کلیک نمایید.

انتخاب ناحیه- شرکت تُکا
انتخاب ناحیه- شرکت تُکا

پس از انتخاب بلوک دارایی، اطلاعات ساختمان قابل احداث را بر اساس جدول تایتل از پیش تعیین شده وارد سیستم می‌کنیم.

*توجه شود که چنانچه ملکی دارای دو گذر باشد، گذر با عرض بیشتر ملاک عمل خواهد بود.

ورود اطلاعات- شرکت تُکا
ورود اطلاعات- شرکت تُکا

* منظور از جمع متراژ کل کنسول‌های ساختمان متراژ بخشی از ساختمان می‌باشد که به صورت پیش آمدگی روی گذر ساخته می‌شود، نوع کاربری فضای پیش‌آمدگی می تواند از جنس مسکونی، بالکن یا مشاعات باشد.

در واقع متراژ کنسول دو بار باید وارد سیستم گردد، یک بار در کاربری مربوطه (به طور مثال مجموع مسکونی ها) و یک بار در قسمت جمع متراژ کل کنسول‌ها.

در مثال فوق در هر طبقه مسکونی، متراژ ۲۴٫۰۳ متر مربع از مساحت مسکونی در قسمت پیش آمدگی (کنسول) روی گذر واقع شده است. بنابراین مجموع متراژ کنسول در طبقات علاوه بر اینکه یک بار در بخش مساحت مفید مسکونی هر طبقه وارد شده است، باید در بخش جمع متراژ کنسول‌های ساختمان نیز وارد گردد.

اطلاعات طبقات- شرکت تکا
اطلاعات طبقات- شرکت تکا

*در جدول فوق منظور از متراژ مشاعات در طبقات مسکونی مجموع متراژ فضاهای لابی، راه پله و آسانسور می‌باشد.

با انتخاب دکمه “ثبت و ادامه” به صفحه بعد با عنوان پیش نمایش اطلاعات وارد می‌شویم. در این صفحه کلیه اطلاعات متراژی وارد شده را کنترل کرده و در صورت نیاز به اصلاح، دکمه “اصلاح اطلاعات” و در غیر اینصورت “تایید و پرداخت” را انتخاب می‌کنیم.

صفحه بازبینی- تشرکت تکا

با انتخاب دکمه “تایید و پرداخت” صفحه قوانین سایت نمایش داده شده و با قبول قوانین به صفحه تنظیم فاکتور پرداخت حق الزحمه هدایت شده و پرداخت انجام می‌گردد.

تایید پذیرش قوانین- شرکت تکا
تایید پذیرش قوانین- شرکت تکا

پس از پرداخت موفق از طریق درگاه بانکی به صفحه سوابق محاسبه عوارض رسیده و با انتخاب “مشاهده”، فیش محاسبه شده فعلی و نیز هر یک از فیش‌های محاسبه شده قبلی قابل مشاهده و پرینت خواهد بود.

سوابق محاسبه عوارض- شرکت تکا
سوابق محاسبه عوارض- شرکت تکا

 

خروجی ۱- شرکت تکا
خروجی ۱- شرکت تکا

 

خروجی ۲- شرکت تکا
خروجی ۲- شرکت تکا

با انتخاب دکمه “چاپ” و سپس انتخاب پرینتر موردنظر می توان فیش محاسبه شده را پرینت و یا با انتخاب دکمه “نسخه pdf” فایل با پسوند pdf آن را ذخیره نمود.

 

 

 
لوح فشرده آموزش صفر تا صد مشارکت در ساخت
جهت اطلاع از سرفصل‌ها و خرید پکیج کلیک نمایید.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.