سامانه تهران من خدمات متنوعی دارد که در بخش شهرسازی به توضیح این خدمات پرداخته‌ایم.

https://myservices.tehran.ir/

پس از ثبت نام و ورود در بر روی گزینه خدمات شهرسازی کلیک کنید.

شما می‌توانید از روی نقشه پروژه‌هایی که بعد از سال ۹۷ جواز گرفته‌اند را ببنید و یا با کد ملک و بلوک یا شماره پرونده شهرسازی، مواردی مثل، پهنه‌بندی‌ها، بافت فرسوده و ناپایدار بودن، عرض گذر اصلاحی (معبر)، حریم مترو، حریم گسل، حریم میراث فرهنگی (بافت تاریخی)، کاربری تثبیت شده، ذخیره توسعه بودن را در بخش طرح تفصیلی ببینید.

خدمات شهرسازی سامانه تهران من

امکان پیداکردن املاک و انتخاب آن‌ها از روی نقشه نیز وجود دارد. املاکی که هاشور قرمز خورده‌اند دارای پروانه بعد از سال ۹۷ می‌باشد و اطلاعات بیشتری از آن‌ها در سامانه وجود دارد.

خدمات شهرسازی سامانه تهران من

در تب پهنه ملک  اطلاعاتی چون نام پهنه، مساحت ملک، تراکم مجاز، حداکثر تعداد طبقات، درصد پوشش (سطح اشغال مجاز)، حداکثر میزان پیشروی و ضریب سکونت مشخص شده و سابقه پهنه ملک از سال ۹۰ تاکنون نیز ذکر گردیده، ولی بنظر می‌رسد اطلاعات این قسمت کامل نبوده و قابل اعتماد نیست.

خدمات شهرسازی تهران من

در تب بعدی امکان دیدن وضعیت پرونده  وجود دارد که در واقع آخرین اقدام روی این پرونده در شهرداری می‌باشد.

خدمات شهرسازی تهران من

در تب پروانه مشخصات کلی پروانه صادر شده توسط شهرداری منطقه قابل مشاهده است. از جمله تاریخ صدور پروانه، تعداد کل طبقات، تعداد زیرزمین‌ها، مساحت کل پروانه، شماره پروانه

خدمات شهرسازی تهران من
خدمات شهرسازی تهران من

در دو تب شورای معماری و کمیسیون ماده ۱۰۰ امکان دیدن این شرایط وجود دارد که اگر رایی مبنی بر شورا یا ماده ۱۰۰ موجود بود نمایش داده شود. اینکه آیا تمامی مصوبه‌ها اینجا قرار می‌گیرد یا نه مشخص نیست.

در بخش مهندسین نام ناظر معماری، ناظر محاسبات (ناظر سازه) ،ناظر برق و مکانیک و همچنین شرکت تهیه کننده آزمایش مکانیک خاک (ژئو تکنیک) مشخص شده است.

خدمات شهرسازی تهران من

در قسمت وضعیت درختان امکان دیدن گزارش درختان از نظر تعداد درخت، نوع درخت و وضعیت درخت به لحاض امکان قطع یا جابجایی وجود دارد. در قسمت رای کمیسیون ماده ۷ در خصوص این نوشته شده که آیا ملک باغ است یا نه؟
البته با توجه به دیدن این تب برای پرونده‌های دارای جواز و عدم امکان صدور جواز برای پرونده‌های باغ، تمامی موارد غیر باغ است.

خدمات شهرسازی تهران من

در قسمت گزارش مرحله‌ای امکان دیدن وضعیت پیشرفت پروژه از نظر ناظر و تاریخ گزارش ناظر وجود دارد.

خدمات شهرسازی تهران من

در قسمت بعدی امکان دیدن سایت پلان پروژه، وضعیت پیشروی، نورگیرها وجود دارد.

خدمات شهرسازی تهران من

در قسمت گزارش ناحیه امکان دیدن تخلفات گزارش شده از سوی شهرداری ناحیه ملک وجود دارد.

خدمات شهرسازی تهران من

بنظر می‌رسد که قسمت کمیته نما  فعلا فعال نبوده و در تب آخر امکان دیدن مبلغ عوارض صدور پروانه ساختمان و نحوه محاسبه آن (فرمول محاسبه عوارض پروانه) وجود دارد.

 
سی دی کارگاه آموزشی جامع ضوابط معماری و شهرداری تهران
جهت اطلاع از سرفصل‌ها و خرید پکیج کلیک نمایید.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.