ماده مهم در قرارداد مشارکت در ساخت در تعدد مالکین

در بسیاری از مسائل دیده ایم وقتی تعداد افراد بالا می رود رسیدن به یک توافق  کار دشواری می شود و در مواردی غیر ممکن می شود. در این مقاله میخواهیم به یکی از مهم ترین بند ها در صورت تعدد مالکین یا سازندگان بپردازیم.

۱. طرف اول بدین وسیله آقای/خانم…… را به عنوان نماینده و عامل هماهنگ کننده/ نظارت کننده/ تصمیم گیرنده خود انتخاب می‌کنند و نامبرده می‌پذیرد که به عنوان نماینده مالکین عمل نماید.

۲. کلیه صورتجلسات و توافقات بعدی با حضور نماینده مالکین قابل انجام و لازم الاجرا می‌باشد و حکم حضور همه مالکین را دارد و همچنین مورد قبول مالکین می‌باشد نماینده طرف اول حق نظارت (با هماهنگی) بر پیشرفت پروژه را دارد ولی حق مداخله در مشخصات فنی و جزئیات اجرایی تایید شده را نخواهد داشت.

۳. قصور یا انحراف سازنده در اجرای مفاد این قرارداد بطور کتبی توسط نماینده طرف اول به طرف دوم قرارداد اعلام خواهد شد در صورتی که طرفین در این خصوص به توافق نرسند موضوع به داور یا مرجع قانونی ارجاع می گردد و برای طرفین لازم الاجراست.

۴. مذاکرات بعدی با حضور نماینده طرف اول انجام خواهد گرفت تمامی صورتجلسات و توافقات احتمالی فی مابین طرفین که در آینده انجام می شود جز لاینفک این قرارداد بوده و طرفین ملزم به رعایت آنها می‌باشند.

۵. سازندگان بدین وسیله آقا/خانم………. را به عنوان نماینده تام الاختیار خود انتخاب می‌کنند و نامبرده می‌پذیرد که به عنوان نماینده سازندگان عمل نمایند و هرگونه توافق کتبی یا متممی با امضای ایشان مورد قبول تمامی سازندگان می‌باشد.

۶. نمایندگان تعهد می نمایند که حق استعفا از سمت خود را بدون اجازه دیگر نمایندگان را نخواهند داشت.

برای خواندن ادامه مقاله ابتدا باید در سایت تُکا عضویت اشتراکی تهیه نمایید.

مقالات اخیر

برای اطلاع از رویدادهای جدید پیج tka_eng را در اینستاگرام دنبال کنید.

برای مشاوره و تعیین وقت حضوری با شماره 02126150585 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.