قرارداد مشارکت در ساخت

قراردادی نامعین می‌باشد که طبق ماده 10 قانون مدنی نگاشته می‌شود.
قرارداد مشارکت در ساخت تلفیقی از دانش فنی و حقوقی است و برای نوشتن آن هیچ سازمان یا نهاد آموزشی وجود ندارد.

مشارکت در ساخت قراردادی پُر سود با ریسک زیاد است.در این قرارداد، ملک کلنگی یا زمین که  بعضا کل سرمایه یک فرد را شامل می شود که پیرو قرارداد نوشته شده در اختیار شخص دیگری جهت احداث بنا قرار می‌گیرد.

برای دستیابی به موفقیت و نتیجه دلخواه در این قرارداد، خصوصا مالکین باید از دانش و مشاوره افراد متخصص در زمینه مشارکت در ساخت بهره مند شوند و راهکارهای تخصصی ارائه شده توسط ایشان را به کار گیرند.

تفاوت مشاور با واسطه املاک 

واسطین املاک که در کشور ما بیشتر در بنگاه های مشاور املاک فعالیت دارند تعهد به نتیجه دارند، بدین معنا که در قبال انجام کار و معامله کمیسیون دریافت می‌نمایند. در واقع درآمد اصلی آنها منوط به امضا قرارداد و به نتیجه رسیدن کار است، لذا امکان دارد منفعت طرفین برای آن‌ها اولویت اصلی نباشد.

مشاور در قبال مبلغی که دریافت می‌کند اقدام به ارائه مشاوره تخصصی به شما می‌کند و تا اتمام زمان قرارداد همراه شما خواهد بود تا مشکلات احتمالی را پیش بینی و از وقوع آن‌ها جلوگیری کند. (در کنار مشاور شما می‌توانید بیشترین سود و کمترین ضرر را داشته باشید.)

ویژگی‌های مشاور مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت به دلیل اینکه تلفیقی از دانش حقوقی و فنی است، نیاز به مشاوری دارد که مسلط به حقوق باشد و همچنین مسائل فنی ساخت و ساز را بداند و همین طور از ضوابط به روز شهرداری و شهرسازی مطلع باشد تا در قرارداد پیش بینی های لازم را انجام دهد و مسیر قرارداد را هموار و بدون مشکل کند.

از اشتباهات رایج در انتخاب مشاور مشارکت در ساخت این است که  تنها دانش حقوقی مشاور را ملاک انتخاب قرار دهیم و به دانش فنی و اطلاع وی از ضوابط بروز شهرداری توجهی نداشته باشیم.

مشاوره با شرکت مهندسی تُکا

شرکت فنی مهندسی تُکا از سال 1388 فعالیت خود را در زمینه‌های مرتبط با ساختمان شروع کرده است. این شرکت دارای کادری مجرب از کارشناسان معماران و مهندسین ساختمان است. شرکت فنی مهندسی تُکا مجموعه‌ای از دپارتمان‌های تخصصی است که هر دپارتمان دانش و تخصص مربوط به یکی از دانش های قرارداد مشارکت در ساخت را دارند. 

  1. خدمات مشاوره حضوری
  2. پکیج کامل خدمات مشارکت در ساخت
  3. معرفی سازنده و انعقاد قرارداد مشارکت
  4. تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت
  5. داوری قرارداد مشارکت در ساخت
  6. کلاس حرفه ای مشارکت در ساخت
  7. کلاس آشنایی با مشارکت در ساخت
  8. مشاوره دعاوی حقوقی ملکی

آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.