اکثر افراد تصور می‌کنند که مشارکت در ساخت نیز مثل خرید و فروش ساده و بدون ریسک است و از خطرات مشارکت در ساخت آگاه نیستن.

در این مطلب بجای اینک ما خطرات مشارکت را توضیح دهیم، برنامه‌ای تحت عنوان چالش‌های مشارکت در ساخت ترتیب دادیم و از مالکینی که تجربه این کار را داشته‌اند دعوت کردیم تا آنرا با افرادی که قصد مشارکت دارند در میان بگذارند. پس از شما دعوت می‌کنیم خلاصه‌ای از این مصاحبه‌ها را ببینید.

 عدم اخذ مشاوره فنی و حقوقی سبب می‌شود تا بیشتر مالکین در این معادله مغبون و یا متضرر شوند. چرا؟

فرض کنیم دو نفر قصد دارند باهم مسابقه دهند.

نفر اول راننده‌ای با سابقه است که سال‌ها تجربه داشته و کار اصلیش رانندگیست.

نفر دوم شخصی است که در امتحانات آئین‌نامه رانندگی بهترین نمره را گرفته و برای اولین بار قصد دارد به تنهایی رانندگی کند.

خوب به نظر شما چه کسی برنده خواهد شد؟ در قرارداد مشارکت هم مالکین برای اولین و شاید آخرین بار اقدام به این کار می‌کنند در حالی که حرفه اصلی سازنده، انجام این قراردادهاست.

ویدئوی زیر را ببینید

 

مشکل اصلی این است که معمولا مالکین فقط سود و درآمد مشارکت را می‌بینند. برای اینکه نهایت منفعت را ببریم و ریسک‌های مشارکت را پایین بیاوریم باید مبغلی را بیمه کردن قرارداد، تسهیل امور و بررسی ضمانت‌های حقوقی در نظر بگیریم.

مسئاله این است که افراد برای پیش گیری اهمیتی قائل نیستند ولی برای درمان نهایت هزینه را می‌کنند. با یک مشاوره ساده و اصلاح قرارداد بسیاری از موارد با هزینه‌ای اندک رفع می‌شود ولی پس از آن هر دعاوی مشارکت معمولا با هزینه‌های خیلی زیاد و زمان غیر قابل تحملی رو برو خواهد شد.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.