با ارزش‌ترین دارایی انسان می‌تواند بنا به دیدگاه ها و ارزش‌های وی تغییر کند، برای مثال افلاطون با ارزش‌ترین دارایی انسان را عقل می‌دانست اما در حال حاضر منظور ما از دارایی با توجه به ارزش مالی می‌باشد.
افراد حرفه‌ای در حوزه سرمایه گذاری معمولا برای خود سبد سرمایه گذاری تعیین می‌کنند و این سبد‌ها از سرمایه گذاری در بازار ملک، طلا، بورس و بازارهای مختلفی تشکیل می‌شود، اما با توجه به ارزش دارایی‌ها می‌توان بیشترین بخش یک سبد سرمایه گذاری را دارایی‌های ملکی دانست، چراکه در مقیاس‌های چند ده و چند صد میلیارد تومان، خرید طلا و یا دلار و یا سهام شاید امنیت سرمایه را کم کند و ریسک از دست دادن ارزش سرمایه و یا کل آن را بالا ببرد.

بنابراین طبق تجربه می‌توان با اطمینان گفت که با ارزش‌ترین دارایی‌های ما در واقع همان املاک هستند که به دلیل داشتن اسناد و مدارک و قابل حمل نبودن تنها در هنگام معاملات و انعقاد قرارداد های ملکی امکان از دست رفتن و یا زیان در این نوع سرمایه گذاری وجود دارد.

پس برای کم کردن ریسک با ارزش‌ترین دارایی خود، لازمه که در هنگام معاملات و انعقاد قرارداد‌های ملکی از نظر حقوقی و فنی آموزش دیده باشیم و یا از یک مشاور متخصص کمک بگیریم تا با زیان‌های جبران ناپذیر رو به رو نشویم.

مثل بیمه کردن ماشین که از دارایی‌های ما محسوب می‌شود می‌توان به مشاوره در امور ملکی با متخصص همانند بیمه کردن ملک خود نگاه کنیم و چه بسیار افرادی که به دلیل نداشتن دانش در امور حقوقی و فنی و نگرفتن مشاوره ملکی از یک مشاور حرفه ای با ارزش‌ترین دارایی‌های خود را از دست داده‌اند.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.