در این مقاله سعی بر این داریم تا خدمات دپارتمان مشارکت در ساخت شرکت مهندسی تُکا را خدمت شما معرفی کنیم و توضیح دهیم.

تنظیم انواع قراردادهای مشارکت در ساخت 

دپارتمان مشارکت در ساخت شرکت مهندسی تُکا متشکل از کارشناسان حقوقی و فنی تجربه تنظیم قرارداد مشارکت در هر نقطه ای از ایران و با شرایط مختلف از قبیل ملک نیمه کاره، املاک اوقافی و بنیادی، املاک بدون سند و غیره را دارد.

معرفی سازنده به متقاضیان مشارکت در ساخت

سازنده متعهد و متخصص یکی از ارکان قراردادهای مشارکت در ساخت است و شرکت مهندسی تُکا با سابقه همکاری با بیش 2000 سازنده فعال در مناطق مختلف تهران و کشور با شناخت کامل نسبت به سازندگان سعی بر این دارد تا با معرفی سازندگان متعهد به مالکین از ریسک قراردادهای مشارکت در ساخت بکاهد.

بررسی و اصلاح قراردادهای مشارکت در ساخت 

در اکثر موارد مشاهده می‌شود که طرفین در قراردادهای مشارکت در ساخت به یکدیگر قرارداد پیشنهادی ارائه می‌کنند .

لازم است که این قراردادها توسط افراد متخصص فنی و حقوقی بررسی شود چرا که با تغییر حتی یک کلمه منافع افراد به خطر می‌افتد، در نتیجه با داشتن یک قرارداد کامل و دقیق تا حد زیادی از اختلافات احتمالی جلوگیری می‌شود.


میانجیگری و حل اختلاف بین مالکین و سازندگان 

در طول انجام پروژه‌های مشارکت در ساخت به وجود آمدن سوء تفاهم و اختلاف نظر بسیار محتمل است، برای حل این اختلافات اقدام حقوقی و طرح دعاوی بنا بر تجربه متخصصین حقوقی تکا آخرین راه در نظر گرفته می‌شود و روشهای میانجیگری و حل اختلاف با کمک متخصصین از نظر هزینه و زمان به سود طرفین خواهد بود.

اقدام حقوقی در صورت به نتیجه نرسیدن روش میانجیگری

در صورتی که طرفین از وارد مذاکره شدن خودداری کنند و یا به رای داور و خواسته های طرف مقابل توجه نکنند، وکلا و کارشناس های حقوقی شرکت مهندسی تُکا جهت احقاق حق متقاضی اقدام حقوقی می‌نمایند.

مشاوره تخصصی به مالکین و سازندگان 

در مواردی که تصمیم گیری برای مالکین و سازندگان مشکل است تیم مشاورین شرکت مهندسی تُکا با تجربه و تخصص لازم به صورت ساعتی و پروژه ای به طرفین مشاوره می‌دهد تا با داشتن یک مشاور متخصص با اطمینان خاطر تصمیم گیری نمایند.

حضور مشاور در جلسات انعقاد قرارداد و مذاکرات مشارکت

تغییرات نهایی قرارداد مشارکت در ساخت در جلسات انعقاد قرارداد بخش جدایی ناپذیر قراردادهای مشارکت در ساخت است، مشاورین شرکت مهندسی تُکا با حضور در این جلسات با شرکت در مذاکرات و مشاوره در تصمیم گیری به انعقاد اصولی یک قرارداد مشارکت در ساخت کمک می‌کنند.

آموزش مشارکت در ساخت به صورت خصوصی و عمومی

آموزش مشارکت در ساخت به افرادی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند از اهداف و ماموریت های شرکت مهندسی تُکا محسوب می‌شود و این آموزش به صورت خصوصی، عمومی و یا استفاده از پکیج های آموزشی ارائه می‌شود.

بررسی مسائل فنی و تراکم ساخت در مورد املاک و مستغلات

بنا بر قوانین و تبصره های متعدد طرح تفصیلی تهران و ضوابط شهرسازی می‌توان به صورت دقیق تعداد طبقات، میزان تراکم، متراژ مفید و عوارض اخذ جواز یک پروژه را محاسبه نمود تا سهم طرفین از بنای احداثی با دقت بالا محاسبه گردد و این بررسی نیازمند تخصص و تجربه است تا خطا در محاسبات باعث اختلافات طرفین در مرحله اخذ جواز و تحویل ملک نوساز نگردد.

معرفی ملک مناسب برای سازندگان متقاضی 

یافتن ملک مناسب جهت مشارکت در ساخت یا خرید با شرایط و قیمت قابل قبول یکی از دغدغه های سازندگان است، مشاورین شرکت مهندسی تُکا با اعتباری که طی 12 سال فعالیت در مناطق مختلف تهران کسب کرده اند آماده معرفی کردن املاک و مستغلات نسبت به خواسته‌های سازندگان هستند.

تحلیل و بررسی میزان سودآوری و توجیه اقتصادی پروژه‌ها

توجیه اقتصادی پروژه‌ها برای مالکین و سازندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و با در دست داشتن محاسبات و میزان سود‌آوری یک پروژه به بهترین نحو می‌توان درباره انجام یا عدم انجام آن تصمیم‌گیری کرد.

داوری در قراردادهای مشارکت در ساخت

شرکت مهندسی تُکا با سالها تجربه و تیم متخصص در داوری و کارشناسی پروژه های مشارکت در ساخت، آمادگی پذیرش نقش داور در قراردادهای مشارکت در ساخت را دارد.

محاسبه قدرالسهم و تنظیم توافقنامه بین مالکین

در زمین های کلنگی ساختمان‌های قدیمی که قصد مشارکت در ساخت را دارند به دلیل تعدد مالکین نیاز به محاسبه قدرالسهم و تنظیم توافقنامه جهت تعیین شرایط مشارکت در ساخت و نحوه انجام آن است تا مالکین یک زمین بتوانند بدون اختلاف و به صورت منصفانه از قدرالسهم خود بهره مند شوند.

ارائه و بررسی لیست مصالح مصرفی در ساخت 

تنظیم لیست متریال با توجه به عرف منطقه خواسته های مالکین و توانایی ساخت سازنده یکی از مهمترین بخش های قرارداد مشارکت در ساخت است که بنا بر موجودی اجناس و کارایی و کیفیت مصالح و قیمت آن با جزییات کامل نیاز به تنظیم توسط یک متخصص ساخت را دارد چرا که در لیست متریال مواردی وجود دارد که مالکین حتی از وجود آن در ساخت هم بی‌خبر است و همین موارد جزیی در کنار هم کیفیت نهایی یک ساختمان را تعیین می‌کنند.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.