مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت قراردادی نوظهور بوده که به واسطه‌ی نیاز و اقتضای جامعه بوجود آمده و در قوانین جاری کشور ما تعریفی برای آن وجود ندارد. به همین دلیل این قرارداد با تمام اهمیتی که در زندگی اشخاص ( طرفین قرارداد ) دارد و بعضاً کل سرمایه فرد را تحت الشعاع قرار می‌دهد، مورد توجه حقوقدانان قرار نگرفته و تاکنون مرجع کاربردی برای این قرارداد مهم تهیه نشده است.

قرارداد مشارکت در ساخت قراردادی نامعین می‌باشد که طبق ماده 10 قانون مدنی نگاشته می‌شود. این قرارداد تلفیقی از دانش فنی و حقوقی است و برای نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت هیچ مرجع آموزشی یا قانونی وجود ندارد.

1- اهمیت دانش حقوقی در قرارداد مشارکت در ساخت 

دانش حقوقی برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت لازم است اما کافی نیست چرا که مسائل فنی زیادی مثل ضوابط شهرسازی، داشتن تجربه در خصوص توافق مابین مالکین، نحوه محاسبه قدرالسهم، زمان‌بندی انجام پروژه و بسیاری جزییات دیگر در قرارداد مشارکت در ساخت تعیین کننده هستند و به صرف داشتن اطلاعات حقوقی نمی‌توان راجع به این مسائل اظهار نظر کرد.

2-ضوابط شهرسازی و شهرداری

دانستن ضوابط به روز شهرداری مثل حداکثر سطح اشغال، تراکم ساختمانی، تعداد طبقات، پیشروی مجاز و کنسول در قرارداد مشارکت در ساخت دارای اهمیت زیادی هستند. و از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند.

3-مسائل فنی و مهندسی

لیست متریال نقش اصلی را در تعیین میزان آورده سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت دارد. 

برای تهیه این لیست می بایست از کیفیت هر یک از متریال و فضایی که قراره آن متریال کار شود مطلع باشید. بطور مثال سایز سرامیک سرویس‌ها در لیست متریال را با توجه به مساحت سرویس و شیب‌بندی کف سرویس بهتر است، 40 در 40 درج شود.
در چگونگی تهیه این لیست، می‌بایست دانش فنی و کمی تجربه اجرا و همین طور از طراحی آن هم مطلع باشید.

دوره‌های آموزشی مشارکت در ساخت شرکت تُکا

کتاب مشارکت در ساخت به زبان ساده 

این کتاب مفاهیم و مفاد قرارداد مشارکت در ساخت را به طور کلی و به زبان ساده بیان کرده است و بیشتر برای مالکین یا افرادی که قصد مشارکت در ساخت را دارند مناسب است.

توجه داشته باشید خواندن این کتاب به تنهایی برای انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت کافی نیست و حتما در کنار آن از یک مشاور حرفه ای استفاده کنید

کلاس صفر تا صد مشارکت در ساخت

این کلاس به طور خلاصه به بیان مفاهیم مهم و نکات ارزشمند حاصل از تجربه به بیش از  5000 مراجعه کننده در خصوص قرارداد‌های مشارکت در ساخت می‌پردازد. 

این دوره 6 ساعته بیشتر برای بالا بردن میزان آگاهی و همین طور انتقال تجربیات از مراجعه کنندگانی است که در قرارداد خود دچار مشکل شده‌اند.

دوره حرفه ای مشارکت در ساخت

این دوره 90 ساعته کامل ترین پکیج مشارکت در ساخت می باشد که توسط شرکت فنی مهندسی تُکا تهیه و تنظیم شده است و شامل دوره‌های زیر می‌باشد.

 1. روش‌های کسب درآمد از قرارداد های مشارکت در ساخت
 2. اصول تنظیم قراردادهای حقوقی
 3. دوره حرفه ای ضوابط شهرسازی
 4. بیمه های ساختمانی
 5. صفرتاصد اجرا
 6. اصول مذاکرات
 7. داوری در قرارداد‌های ملکی
 8. قانون جدید پیش فروش آپارتمان‌ها 
 9. اصول و ضوابط طراحی و معماری
 10. اصول ثبتی و سند خوانی
 11. محاسبه قدرالسهم ،بلاعوض و درصد مشارکت
 12. بازاریابی خدمات املاک و مشارکت در ساخت
 13. تنظیم انواع متون و مفاد قرارداد مشارکت در ساخت

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.