شرایط مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی محله کاشانک

در این مقاله سعی کرده ایم عرف درصد مشارکت در ساخت و پهنه بندی محله کاشانک و عرف لیست متریال به همراه مزایا و دسترسی محله کاشانک را بررسی کنیم.

محدوده محله کاشانک

 محله کاشانک از سمت شمال به رشته کوه البرز منتهی می‌شود و از سمت غرب به کاخ نیاوران و از سمت شرق به خیابان سپند منتهی می‌شود، محله کاشانک از جنوب به محله اقدسیه می‌رسد.

تاریخچه محله کاشانک

علت نامگذاری کاشانک به زمان قاجاریه بر می‌گردد، زمانی که همسر ناصرالدین شاه از وی حکمرانی شهر کاشان را درخواست کرد و ناصرالدین شه هم به جای شهر کاشان ۶ دانگ این منطقه را به نام همسر خود کرد که پس از این اتفاق به این محله کاشانک می‌گویند.

پهنه‌بندی کاشانک

منطقه کاشانک انواع پهنه‌بندی‌ها را در خود جای داده است، اراضی مسکونی در این محله پهنه R122 با امکان ساخت ۵ طبقه با سطح اشغال %۶۰  و با توجه به کوه پایه‌ای بودن کاشانک پهنه G (فضای سبز و پارک) در این محله بسیار دیده می‌شود، در محدوده خیابان اصلی کاشانک پهنه ۱۱۵M با قابلیت ساخت ۴ طبقه با سطح اشغال ۶۰% پهنه ی غالب است و پهنه تجاری S214 با قابلیت ساخت ۶ طبقه و سطح اشغال ۴۰% در این منطقه دیده می‌شود.

شرایط مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی محله کاشانک شرکت مهندسی تُکا
شرایط مشارکت در ساخت و طرح تفصیلی محله کاشانک شرکت مهندسی تُکا

 عرف درصد مشارکت در ساخت و مبلغ بلاعوض در کاشانک

در محدوده مسکونی که اکثر ملک‌های محله کاشانک R122 هستند درصد مشارکت بنا به شرایط ملک از ۵۰-۵۰ تا ۶۰-۴۰ به نفع مالکین متفاوت است و مبلغ بلاعوض هم بسته به مرغوبیت ملک و اختلاف آورده طرفین محاسبه می‌شود.

در رابطه با ملک‌هایی که قابلیت ساخت تجاری دارند، بسته به حقوق مکتسبه و هزینه‌های شهرداری درصد مشارکت در ساخت محاسبه می‌شود.

 عرف لیست متریال منطقه کاشانک

لیست مصالح مصرفی در کاشانک با توجه به موقعیت قرارگیری این محله در منطقه ۱ تهران، معمولاٌ از متریال درجه ۱ ایرانی تشکیل می‌شود و بنا بر کشش ملک در این منطقه از متریال خارجی هم استفاده می‌شود.

دسترسی محله کاشانک

دسترسی محله کاشانک مناسب است اما به دلیل راه نداشتن مستقیم به بزرگراه های اصلی و فاصله نسبتاً زیاد تا ایستگاه مترو در دسته‌بندی درجه ۱ قرار نمی‌گیرد و با توجه به خلوتی خیابان‌های این محله برای افرادی که خودروی شخصی دارند مناسب‌تر است.

مزایای محله کاشانک

محله کاشانک به دلیل همجواری با رشته کوه البرز از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و به همین دلیل واحدهای مسکونی این محله دید و دسترسی خوبی به طبیعت دارند.

درخواست مشاوره خود را با کارشناسان ما مطرح کنید.

کارشناسان تُکا با شما تماس خواهند گرفت.